Regióny Banská Bystrica

PRIPRAVTE SA V niektorých častiach Banskej Bystrice a Mýta pod Ďumbierom nepôjde prúd

ilustračná foto. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

BANSKÁ BYSTRICA / MÝTO POD ĎUMBIEROM – Časť mesta Banská Bystrica a obce Mýta pod Ďumbierom v okrese Brezno zasiahne v utorok (8. 6.) plánovaná, rozsiahlejšia odstávka elektriny. TASR o tom informoval Miroslav Gejdoš, hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná.

 

„V Banskej Bystrici nepôjde elektrina v mestských častiach Sásová a Kostiviarska v čase od 7.00 do 18.00 h. Odstávka sa dotkne takmer 800 domácností. Dôvodom je rekonštrukcia trafostanice. V Mýte pod Ďumbierom bude odstávka od 7.30 do 14.30 h a pocíti ju asi 500 odberných miest. V tomto prípade je dôvodom montáž doplnkových bezpečnostných prvkov na časť vedenia vysokého napätia,“ konštatoval Gejdoš.

Podľa neho v oboch prípadoch sú odstávky elektriny nevyhnutné pre charakter plánovaných prác a najmä bezpečnosti elektromontérov. Pracovníci Stredoslovenskej distribučnej môžu jednotlivé odstávky ukončiť aj v kratšom čase.

Stredoslovenská distribučná žiada obyvateľov, aby sa na obmedzenia patrične pripravili a boli trpezliví. Zoznam všetkých odberných miest, ktorých sa odstávky týkajú, je dostupný na internetovej stránke www.ssd.sk v časti plánované odstávky.

Spoločnosť zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35 000 kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755 000 domácností a firiem.