Regióny Banská Bystrica Top

Rodiny dievčat v STRACHU! Muž, čo chcel ZAVRAŽDIŤ školáčky, je na SLOBODE! Ako je to možné? Šokujúci dôvod

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BANSKÁ BYSTRICA –  Vysokoškolák Tomáš, ktorý vlani v Banskej Bystrici zaútočil na dve 15-ročné dievčatá, pričom jednej vrazil nôž do brucha, opäť behá po slobode. A to napriek tomu, že je obžalovaný zo zločinu vraždy v štádiu pokusu. Krajský sú ho teraz musel prepustiť z väzby, pretože banskobystrický Okresný súd sa dopustil procesných chýb.

O prípade informovala TV JOJ. Hoci k útoku došlo takmer pred rokom, tínedžerky sa stále boja chodiť von. Keď zistili, že útočník je na slobode, ešte sa to zhoršilo. Rodiny napadnutých dievčat sú z rozhodnutia súdu šokované a majú veľký strach.

Študent medicíny sa z väzby na slobodu dostal po tom, čo súd nestihol konať v zákonnej lehote. Po podaní obžaloby rozhodol banskobystrický Okresný súd ešte 18. januára o ponechaní vo väzbe, proti čomu podal obžalovaný sťažnosť. O tej bolo potrebné rozhodnúť najneskôr do konca predĺženej lehoty väzby, teda do 2. februára. “Keďže spis okresný súd predložil krajskému súdu až 13. februára, teda 11 dní po lehote, nemohol krajský súd inak ako ihneď prepustiť obžalovaného na slobodu,” vysvetlili pre televíziu z Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Školáčku museli operovať

Prípad sa odohral minulú jar, mladík za rodinnými domami zaútočil na dve dievčatá. Školáčku Alenku bodol do brucha, jej kamarátke sa podarilo utiecť. “Zranenia si vyžiadali komplikovanú operáciu, poškodená bola aorta aj pečeň,” opísala stav školáčky nemocnice v Banskej Bystrici. Prečo muž útočil nie je známe, s obeťami sa nepoznal. Kuchynský nôž, ktorým napadol dievčatá, našli v areáli v základnej školy, jeho zadržali pred inou základnou školou, ktorú kedysi navštevoval.

Útočník sa čoskoro opäť predstaví pred sudcu. Pojednávanie v prípade vraždy v štádiu pokusu začne na okresnom súde začiatkom marca.