Regióny Banská Bystrica

Škôlku na Námestí SNP odovzdalo mesto stavbárom. Práce na jej vynovení budú trvať 18 mesiacov

Ilustračné foto.
Škôlku v Detve budú prestavovať. Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/František Iván

DETVA – Materskú školu na Námestí SNP v Detve odovzdalo mesto stavbárom. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webstránke. Časť budovy škôlky zrútia a následne ju nahradia novou prístavbou. Po vybudovaní diela bude mať zariadenie kapacitu 125 detí s piatimi triedami.

 

Mesto uvádza, že po ukončení verejného obstarávania uzatvorilo 1. februára zmluvu o dielo s víťazným uchádzačom, ktorým je spoločnosť JM – Agro Stavby. “Celkové náklady v zmysle uzatvorenej zmluvy sú vo výške 1 727 641 eur,” pripomína.

Stavenisko odovzdali zhotoviteľovi 6. februára. Obdobie uskutočnenia stavby je 18 mesiacov od dňa odovzdania a prevzatia staveniska. Deti zo škôlky počas stavebných prác premiestnili do dočasných priestorov.

Škôlku v minulosti budovali v dvoch etapách. V prvej vznikla predná časť z drevenej konštrukcie a v druhej etape zadná, murovaná časť. V rámci rekonštrukcie zrútia prednú drevenú časť, ktorú nahradia murovanou dvojpodlažnou stavbou. Jej súčasný stav totiž nevyhovuje hygienickým ani stavebným normám. Zadnú, súčasnú murovanú časť obnovia a bude mať nové dispozičné riešenie. K triedam bude aj nové príslušné priestorové zázemie ako kuchyňa, jedáleň, skladové priestory, telocvičňa a priestory pre pedagogický personál. Na budove bude zelená strecha so zeleňou.

Mesto Detva je zriaďovateľom štyroch materských škôl. Okrem školského zariadenia na Námestí SNP v starej časti mesta navštevujú deti aj tri škôlky na sídlisku.