Regióny Banská Bystrica

Skvelé čísla banskobystrických mobilných očkovacích jednotiek: Takto sa im darilo

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Miroslava Mlynárová

BANSKÁ BYSTRICA – Mobilné očkovacie jednotky Banskobystrického samosprávneho kraja doposiaľ proti ochoreniu COVID-19 zaočkovali viac ako 7300 ľudí z vyše 279 obcí. Ako informovala hovorkyňa banskobystrickej župy Lenka Štepáneková, v rámci krajských veľkokapacitných očkovacích centrier  bolo zaočkovaných už viac ako 150 000 osôb.

 

Mobilné očkovacie tímy banskobystrického kraja zaočkovali prvých ľudí priamo v obciach už koncom apríla, projekt pilotne odštartoval v Tornali v okrese Revúca a obciach Banskoštiavnického okresu. Postupne sa zdravotníci presúvali do okresov Poltár, Žarnovica, Krupina a Detva, aktuálne začína banskobystrická župa s mobilným očkovaním aj v okrese Brezno.

  „Budúci týždeň budú mobilné očkovacie jednotky podávať druhú dávku vakcíny ľuďom z Muráňa, Žarnovice, Rudna nad Hronom, Voznice, Brehov, Dudiniec a Hontianskych Nemiec,“ doplnila Štepáneková. Prvou dávkou vakcíny budú zdravotníci očkovať v obciach Hrachovo a Krokava v okrese Rimavská Sobota, kde možnosť zaočkovať sa dostanú i obyvatelia z ďalších desiatich obcí v ich okolí.

Očkovanie proti novému koronavírusu naďalej napreduje aj v ôsmich očkovacích centrách zriadených banskobystrickým krajom, od začiatku ich fungovania v nich do konca júna zaočkovali celkovo 150 535 osôb. „V priemere sme v máji zaočkovali v našich očkovacích centrách za týždeň 11 709 ľudí, v júni to bolo za týždeň v priemere 12 195 ľudí,“ priblížila Štepáneková s tým, že počas uplynulého týždňa bolo v očkovacích centrách zaočkovaných aj prvých 500 detí vo veku od 12 do 15 rokov.