Regióny Banská Bystrica Domáce Top

SMUTNÁ SPRÁVA Nečakane odišiel človek s obrovským SRDCOM! Zachránil mnoho nevinných životov

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

ŽIAR NAD HRONOM – Tragická správa zasiahla milovníkov zvierat, na svoj posledný odpočinok sa nečakane navždy pobral Andrej Žiliak. Jeho odchod zarmútil nielen členov občianskeho združenia, ktoré spoluzakladal, ale aj jeho najbližších.

O Andrejovom odchode na večnosť informovalo občianske združenie OZ Mačacie labky nádeje v nedeľu 07. apríla 2024, ktorého základy položil aj on sám. “Náš mačací anjel náš navždy nečakane opustil. Toto je človek, vďaka ktorému exitujeme. Andrej veľmi nám chýbaš a nedokážeme tomu stále uveriť. Odpočívaj v pokoji. Smútime,” uverejnili na sociálnej sieti.

Kvôli pomoci zvieratám neváhal Andrej nabehať aj stovky kilometrov. “Vďaka tebe sú v teple domova desiatky mačiek a psíkov, ktoré si vždy ochotne previezol až pred prah novej rodiny. Nabehal si stovky kilometrov kvôli pomoci zvieratkám. Zachránil nejeden život,” uviedla Patrícia. Nikdy sa ani nezamýšľal nad tým či ohrozenému zvieraťu pomôcť, hoci to finančne bolo niekedy náročné. Ešte na začiatku marca tohto roka prosil o finančnú pomoc.

Andrej chýba mnohým

Andrej mal srdce na správnom mieste a vždy, keď bolo treba pomáhať, snažil sa tam byť. “Stále tomu nemôžem uveriť, tak skvelý človek s obrovským srdiečkom na správnom mieste. Párkrát ste nám pre mačky zakúpili papanie. Veľmi ďakujeme, momentálne sa nezmôžem ani na slovo, behajú mi zimomriavky po chrbte, keď som sa to dozvedela,” uviedla zarmútene Marcela.

Jeho nečakaný odchod zaskočil a zasiahol aj Patríciu. “Nečakane nás opustil úžasný človek s veľkým Č – Andrej. Stále mi to nejde do hlavy, tak úžasný vždy naladený človek. Nechápem to. Andrej, ďakujem ti nesmierne moc za všetko. Vďaka tebe som si mohla splniť môj mačací sen. Bez teba by som to nikdy nedokázala. Ďakujem ti za všetky zážitky za všetky rady a za to, že si ma bral, ako dcéru a bol na mňa pyšný, a naozaj si ma mal rád. Bol si tak ochotný každému pomôcť. Prečo práve ty, tak dobrý človek. Prečo? Vždy som ťa obdivovala a snažila sa brať si príklad a byť človekom, akým si bol ty – silný, milý, láskavý, ochotný,” uviedla s obrovským smútkom.