Regióny Banská Bystrica Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel dlhoročný PRIMÁTOR mesta a šéf AUTOMOTOKLUBU: Na TOTO ľudia nikdy NEZABUDNÚ

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

ŽARNOVICA – Správa o úmrtí zasiahla nielen rodinu ale aj obyvateľov mesta Žarnovica. Na svoju poslednú púť sa pobral bývalý primátor Milan Šovčík. Postaral sa aj o najväčší rozvoj plochej dráhy v Žarnovici. Jeho rodina mu zanechala dojemné slová na rozlúčku.

 

Veľmi smutná správa otriasla nielen rodinou, ale aj celou obcou Žarnovica, pretože na svoju poslednú púť odišiel v piatok 24. novembra 2023 Milan Šovčík vo veku 83 rokov.

Milan Šovčík bol dlhoročným predsedom Zväzarmu a Automotoklubu. Až 12 rokov zastával aj funkciu primátora mesta Žarnovica a bol dokonca jej prvým primátorom. Aktívne sa zapájal aj do motoristických akcií. Postaral sa dokonca o najväčší rozvoj plochej dráhy v Žarnovici. “Pod jeho vedením sa v Žarnovici uskutočnilo úctyhodných 150 najrôznejších podujatí vrátane 26 ročníkov Zlatej prilby SNP. Postupné budovanie žarnovického športového stánku umožnilo organizovať od roku 1979 preteky majstrovstiev sveta a Európy. V roku 1985 dosiahol počet usporiadaných podujatí rekordné číslo 12. V sezóne 1982 absolvovali pretekári Žarnovice nie menej ako 55 podujatí doma, v ČSSR a v zahraničí,” uvádza Slovenská motocyklová federácia.

Nesmierne bude chýbať najmä svojej rodine. “Budeš nám chýbať starký,” smúti jeho vnučka Maťa. S láskou a úctou si na neho zaspomínali mnohí. “R.I.P. Smúti a v dobrom spomínajú generácie Zväzarmovcov a milovníkov Plochej dráhy v ČSSR. Bez jeho angažovania a pomoci, by sme dnes nemali takú hrdosť a radosť, ako nám Žarnovický odchovanci a dobrovoľníci pripravujú. Srdečná vďaka a nezabudneme,” hlboko smúti Ján.