SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel obľúbený ŠPORTOVEC: Ťažká choroba! Odišiel príliš MLADÝ

BANSKÁ BYSTRICA – Po ťažkej chorobe skonal dňa 13. februára v ranných hodinách v objatí svojich rodičov Ľudovít „Lučo“ Nábělek vo veku 44 rokov. O jeho úmrtí informoval portál www.bystricoviny.sk.

Už v ranom detstve sa prejavila jeho náklonnosť k športu, hrával tenis za Sláviu Trnava, závodne lyžoval za Sláviu Filozof. V oboch športoch veľmi skoro začal dosahovať prvé víťazstvá.

„Ako 11-ročný sa v roku 1991 spolu s rodičmi presťahoval z Trnavy do Banskej Bystrice, kde mala rodina Nábělkovcov pevné korene. Tu skončil základnú i strednú školu (študoval okrem iného na tunajšom športovom gymnáziu), popri tom pokračoval v súťažnom tenise, kde sa stal v žiackych a dorasteneckých kategóriách rebríčkovým hráčom. To ešte netušil, že výučba a trénerstvo bieleho športu sa v budúcnosti stanú jeho profesiou,“ píše sa na portáli.

Počas vysokoškolských štúdií ho ale čím ďalej tým viac priťahovali hory – snažil sa skĺbiť lásku k prírode s profesiou. Azda najkrajší pracovný čas prežil ako prevádzkovateľ ikonickej Rotundy na Chopku.

Mimoriadny vzťah si vytvoril k Vysokým Tatrám, kde mal zlezené všetky štíty. Tam prežil aj tragickú skúsenosť po smrteľnom páde priateľa a spolulezca  Paľa Belka.

Hoci jeho manželstvo nevydržalo skúšku časom, Lučo aj po rozvode venoval  čas a lásku svojim deťom, synovi Ľudovítovi a dcére Romanke.

„Do jeho života tragicky zasiahlo (ako sa nakoniec ukázalo, fatálne) vážne ochorenie. Ako 24-ročný po opakovanom darovaní krvi a prekonanej viróze ochorel na diabetes. Choroba ho zradila nečakane v lete 2019 počas dovolenky, ktorú trávil s Romankou a rodičmi pri jazere Balaton, keď sa v dôsledku náhlej hypoglykémie nevrátil z večerného plávania. Následná resuscitácia prišla už neskoro,“ opisuje portál.

Napriek drobným pomalým zlepšeniam pretrvávali roky v bdelej kóme, kým sa pred pár dňami jeho život neskončil definitívne.

Po ťažkej chorobe zomrel Ľudovít Nábělek. ZDROJ: www.bystricnoviny.sk

Viac o téme: Banská Bystrica, choroba, diabetes, horolezec, kóma, Ľudovít Nábělek, smrť, Sport, úmrtie, Vysoké Tatry

Súvisiace články