Regióny Banská Bystrica Brezno Top

ŠOKUJÚCA TRAGÉDIA Matka najprv mala NAFETOVANÚ 2-ročnú DCÉRKU: Potom nadrogovaná na aute ZABILA mladého UČITEĽA

Učiteľ Michal tragicky zahynul pri nehode, auto šoférovala nadrogovaná žena. Zdroj: Facebook, FB/Polícia - Banskobystrický kraj

BREZNO – Pred pár mesiacmi Slovensko šokoval prípad, keď v nemocnici skončilo iba dvojročné nadrogované dievčatko. Zdravotníci zistili, že išlo o pervitín. Príbeh má nečakane tragické pokračovanie. Matka dieťaťa pred niekoľkými dňami pod vplyvom drog havarovala, spolujazdec pri nehode prišiel o živote. 

K tragickej nehode došlo 11. augusta v nočných hodinách na ceste od Michalovej smerom na Brezno. Podľa prvotných policajných informácií mala 30-ročná vodička v ľavotočivej zákrute dostať šmyk a s vozidlom naraziť do betónového mostíka. Auto skončilo na streche.

Vedľa vodičky sedel 33-ročný Michal Š., ktorý pri nehode utrpel zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Išlo o mladého učiteľa na Základnej umeleckej škole v Brezne. Michal bol nielen učiteľom, ale aj hudobníkom. Stál pri začiatkoch kapely Pekelné kone.

Z auta ostal iba šrot, spolujazdec zomrel, vodička je v kritickom stave. Zdroj: FB/Polícia – Banskobystrický kraj

Polícia zistila, že šoférka má zadržaný vodičský preukaz, a to pre drogy. Tie mala v sebe aj v čase nehody. “Predbežné výsledky toxikologického vyšetrenia krvi vodičky potvrdili prítomnosť drog a alkoholu,” uviedla pre TV JOJ policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Vodička leží po nehode v nemocnici v kritickom stave.

Dievčatko malo v sebe pervitín, obvinili otca

Prípad má šokujúce pozadie. Ako informovala televízia, vodičkou je matka dievčatka, ktoré v apríli hospitalizovali v nemocnici. V tele malo pervitín. Žena vtedy tvrdila, že nevie, ako sa dieťa k droge dostalo. V tomto prípade ale už vyšetrovatelia obvinili otca dievčatka.  “Obvinený si zadovážil a prechovával bielu kryštalickú látku. Zaistené množstvo zodpovedá dvom dávkam drogy,” informovala policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Deti medzičasom zverili do starostlivosti starých rodičov. Vyšetrovanie aj naďalej pokračuje.