Banská Bystrica Domáce Detva Top

ŠOKUJÚCE VIDEO MEDVEĎ uprostred MESTA! Šelma DNES vystrájala na autobusovej STANICI a pri OBCHODNOM centre

ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

DETVA – Medvede sa na Slovensku začali rozťahovať. To, že ich teritórium sa v posledných rokoch výrazne rozšírilo, potvrdzujú aj lesníci. Čoraz častejšie pritom zachádzajú až do miest a obcí. Najnovšie medveď prekvapil ľudí v Detve na autobusovej stanici.

Zviera v meste na video zaznamenal Jakub dnes v skorých ranných hodinách. “Medveďa sme videli po tretej hodine ráno na autobusovej stanici v Detve pri Lipa Parku (obchodné centrum – pozn. redakcie). Následne po tom, ako sa zľakol, sa vybral smerom k strednej škole,” priblížil pre zregionu.sk. V lokalite sa nachádzajú taktiež supermarkety a čerpacie stanice, kde sa ľudia pohybujú aj v noci.

Mesto na stredom Slovensku má problémy s medveďmi už dlhší čas. V poslednom období tieto zvieratá zaznamenali behať po uliciach, zašli až do dvorov rodinných domov. „Medveď je na Podpoľaní premnožený a vyskytuje sa v prostredí, ktoré pre neho nie je prirodzené. Materská škola, cintorín, amfiteáter, záhrady rodinných domov či kuríny takými miestami určite nie sú,“ upozorňoval primátor Detvy Branislav Baran na výskyt medveďov v meste ministerstvo životného prostredia. V liste žiadal regulovaný odstrel, rezort to odmietol.


Dnes najčítanejšie: