ŠOKUJÚCE výsledky ankety: Lunter v našom prieskume úplne POHOREL!

BANSKÁ BYSTRICA – V piatok sme na našom spravodajskom webe zregionu.sk odštartovali anketu, v ktorej naši čitatelia hlasovali, koho by v nadchádzajúcich voľbách volili za primátora Banskej Bystrice a župana Banskobystrického samosprávneho kraja. Vaše hlasy ste mohli odovzdať svojmu favoritovi do včera večera. Podľa nášho prieskumu úplne pohorel syn súčasného banskobystrického župana Ondrej Lunter. Neuspel by ani súčasný primátor Banskej Bystrice.

 

Ešte počas víkendu čitatelia svojimi hlasmi rozhodovali o tom, koho by si želali vidieť na pozícii župana Banskobystrického samosprávneho kraja. Z ankety vyplýva, že syn súčasného župana Ondrej Lunter by vo voľbách úplne pohorel. Získal len 6% hlasov. V našej ankete, kde hlasovalo 5 401 ľudí, by na post banskobystrického župana zasadol Rudolf Huliak s 38,64% hlasov. Tesne za ním je však Adrian Polóny s 36,92% hlasov. Na tretej pozícii sa umiestnil Miroslav Suja s 16,76% hlasov.

Na chvoste skončili Jozef Sásik s 0,19% hlasov, Maroš Čupka s 0,15% hlasov a Michal Albert s 0,13% hlasov.

ZDROJ: zregionu.sk

Kto by sa stal novým primátorom Banskej Bystrice?

V našej ankete pohorel aj súčasný primátor Banskej Bystrice Ján Nosko. Ten získal len 32,67% hlasov. Novým primátorom by sa tak stal Daniel Karas s 42,13% hlasov. Za nimi sa umiestnila Diana Javorčíková s 20,23% hlasov.

Na chvoste skončili Jozef Sásik s 2,07% hlasov, Peter Podhorský s 1,66% hlasov a Anton Minárik s 1,24%hlasov. V ankete hlasovalo 1448 ľudí.

ZDROJ: zregionu.sk

Viac o téme: Banská Bystrica, Primátor, voľby, voľby 2022, župan

Súvisiace články