Regióny Banská Bystrica

Stavebná čata verejnoprospešné služby končí s rozsiahlou obnovou interiéru štadióna

Zdroj: TASR / Branislav Caban

FIĽAKOVO – Verejnoprospešné služby (VPS) Fiľakovo ukončujú rozsiahlu rekonštrukciu interiéru štadióna FTC. Stavebná čata v týchto dňoch pracuje na poslednej fáze, v rámci ktorej obnovuje schodiská, vymieňa posledné staré okná, dvere a vynoví viac ako 1000 štvorcových metrov omietok. TASR o tom v pondelok informovala Klaudia Mikuš Kovácsová, hovorkyňa mesta Fiľakovo.

 

“Počas minulých rokov sme interiér vo viacerých častiach dispozične prestavali, vymenili sme kompletne podlahy, prerobili sociálne zariadenia či šatne,” zhrnul riaditeľ VPS Tibor Tóth s tým, že túto sezónu by chceli rekonštrukciu interiéru dokončiť a v budúcich zrekonštruovať exteriér budovy.

“Plánujeme prerobiť strechu a budovu zatepliť. Postupujeme pomaly, ale isto. Využívame zimné sezóny, keď nemôžeme pracovať vonku, a výrazne šetríme náklady samospráve, pretože pracujeme s vlastnými zamestnancami. Náklady sú tak len za materiál, ktoré v aktuálnej, poslednej fáze obnovy interiéru predstavujú približne 5000 eur,” dodal Tóth.

Fiľakovská stavebná čata VPS je obyvateľom známa predovšetkým výstavbou nových chodníkov a revitalizáciou verejných priestranstiev. Naposledy sa spolupodieľala na projekte rozsiahlej revitalizácie priestoru pred svojím areálom na Farskej lúke. Podobné práce sa však môžu vykonávať len za vhodného počasia, preto sa počas zím zameriava na rekonštrukcie mestských verejných budov.