Regióny Banská Bystrica Rimavská Sobota

Tisovec po 19 týždňoch končí s pravidelným antigénovým testovaním

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

TISOVEC – Mesto Tisovec v okrese Rimavská Sobota končí s bezplatným antigénovým testovaním na ochorenie COVID-19. Dvojicu odberových miest ruší po 19 týždňoch, počas ktorých organizovalo pravidelné testovanie obyvateľov mesta i mestskej časti Rimavská Píla. Informoval o tom prednosta tisovského mestského úradu Tibor Tokár.

 

Počas uplynulého týždňa vykonali v dvoch odberových miestach v Tisovci 251 antigénových testov, všetky s negatívnym výsledkom. Celkovo odobrali zdravotníci počas 19 týždňov 14.632 vzoriek.

Po zrušení odberových miest zriadených samosprávou budú musieť Tisovčania pre absolvovanie antigénového testu dochádzať do susedných miest. „Najbližšie odberové miesta sa nachádzajú v Hnúšti a v Revúcej, kde sú stále odberové miesta prevádzkované súkromnými spoločnosťami a štátom,“ dodal Tokár.

Mesto ešte stále kompletizuje náklady vynaložené na testovanie, predpokladá však, že prekročia sumu 80.000 eur. Tie má samospráve preplatiť štát a podľa Tokára mesto pre testovanie určite nebude stratové. Či sa odberové miesta do Tisovca v prípade zhoršenia pandemickej situácie vrátia, ešte zrejmé nie je. „Sme pripravení, ale všetko bude závisieť od ochoty zdravotníkov,“ uviedol Tokár.