Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Turistov v Kremnici čaká krajšie privítanie: Čakáreň na autobusovej stanici obnovia

Ilustračné foto Zdroj: Archív

KREMNICA – Čakáreň na autobusovej stanici v Kremnici obnovia. Miestna samospráva informovala, že začiatok prác je naplánovaný počas jarných mesiacov. Rekonštrukcia prinesie čiastočné obmedzenia, o ich rozsahu bude radnica obyvateľov priebežne informovať.

Ako uvádza mesto na svojej internetovej stránke, základnou časťou rekonštrukcie bude obnova betónovej platne a skeletu. Počíta sa s výmenou mobiliáru a lavičiek, novou farebnosťou aj svetelnosťou. Objekt a jeho okolie má výrazovo doplniť vhodná zeleň.

“Zaujímavými novými prvkami budú informačné materiály – značky a smerovníky a na priečelí budovy bude umiestnený veľký nápis Kremnica s logom mesta,” avizuje radnica. Materiály použité pri obnove a nové prvky sú inšpirované dreveným baníckym pavlačovým domom, čo korešponduje s históriou regiónu Kremnica.

Podľa primátora mesta bude prvý kontakt turistov s mestom konečne dôstojný

Podľa primátora Martina Novodomca sa obnovou čakárne nielen zvýši komfort a bezpečnosť cestujúcej verejnosti z mesta a priľahlého regiónu, no z hľadiska podpory cestovného ruchu bude prvý kontakt turistov s mestom po dlhých rokoch konečne dôstojný.

Oddelenie výstavby, životného prostredia a odpadového hospodárstva Mestského úradu v Kremnici v tejto súvislosti doplnilo, že mesto už má vydané potrebné povolenia a v krátkom čase by malo podpísať zmluvu o dielo s firmou, ktorá bude opravu realizovať.