Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Unikátne jubileum športovcov Dukly Banská Bystrica. Získali už 1000 medailí na vrcholných podujatich

Biatlonistka Anastasia Kuzminová s pamätnou medailou. ZDROJ: archív zoznam.sk

BANSKÁ BYSTRICA – Vojenské športové centrum DUKLA Banská Bystrica dosiahlo tisícu medailu na vrcholných podujatiach. Jubilejný kov získal karatista Tomáš Kóša zlatom na majstrovstvách Európy do 21 rokov.

 

V 55-ročnej histórii VŠC DUKLA získali jeho športovci 27 olympijských medailí, z toho 12 zlatých. Okrem toho sa môžu pýšiť 91 titulmi majstra sveta a 121 majstra Európy. “Je to významný míľnik, ktorý svedčí o opodstatnenosti armádneho športu. DUKLA vytvárala a vytvára najlepšie podmienky pre individuálny šport na Slovensku a naďalej sa ich snažíme zlepšovať. Verím, že po rekordnom minulom roku, keď nám pribudlo 57 cenných kovov, aj tento rok pribudnú ďalšie významné medaily a naši športovci potešia slovenských fanúšikov,” povedal riaditeľ centra Matej Tóth v tlačovej správe.

O cenné kovy sa pričinili stovky športovcov, spomedzi nich aj olympijskí víťazi Anastasia Kuzminová, Elena Kaliská, Michal Martikán, Matej Tóth či Petra Vlhová. “Výsledky našich športovcov hovoria sami za seba – som na nich nesmierne hrdý. Pevne verím, že medailové ťaženie VŠC DUKLA nepoľaví – s našou pomocou pri vytváraní adekvátnych podmienok na prípravu, ako aj ďalšími oblasťami fungovania centra môžu jednoznačne počítať,” uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.