Krimi Regióny Banská Bystrica

Úspešná akcia NAKA. V Banskobystrickom kraji obvinila osem ľudí pre drogovú trestnú činnosť

NAKA obvinila osem osôb pre drogovú trestnú činnosť. ZDROJ: FB/Polícia SR

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala dnes v Banskobystrickom samosprávnom kraji desať podozrivých osôb v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou. Osem z nich obvinila, pričom im hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová s tým, že policajti tam zasahovali na viacerých miestach.

 

“Policajti zadržali desať podozrivých osôb, vykonali desať domových prehliadok, 14 prehliadok iných priestorov. Zaistili 800 gramov metamfetamínu v hodnote približne 32 000 eur, 8 000 dávok, takmer 6 000 eur v hotovosti, rôzne nosiče dát, chemické prípravky, injekčné striekačky a podobne,” priblížila hovorkyňa.

Ako uviedla, organizovaná skupina mala pôsobiť v Banskobystrickom kraji. Úlohy mali byť podľa jej slov hierarchicky rozdelené od najvyššie postavených členov, ktorí poskytovali financie na nákup omamných látok, až po hlavných dílerov. “Metamfetamín mali predávať najmä v okresoch Lučenec, Rimavská Sobota a Banská Bystrica a podľa dopytu aj v ďalších mestách,” avizovala Bárdyová.

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol podľa hovorkyne obvinenie ôsmim osobám pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Súd vzal všetkých obvinených do väzby. Po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Na akcii participovali aj ďalšie zložky Policajného zboru. Súčasne boli využití i psovodi colnej správy.