V Banskej Bystrici budú počas Európskeho olympijského festivalu mládeže uzatvorené viaceré športoviská

BANSKÁ BYSTRICA  – Pre júlový Európsky olympijský festival mládeže Banská Bystrica 2022 budú niektoré banskobystrické športoviská pre verejnosť zatvorené. Informovala Zdenka Marhefková z mediálneho tímu festivalu s tým, že to bude niekoľko dní pred začiatkom a aj počas trvania podujatia.

 

Pripomenula, že krytá plaváreň na Štiavničkách bude pre verejnosť zatvorená od 18. júla od 14.00 h do 1. augusta. „Súťaže dievčat a chlapcov v plávaní budú môcť fanúšikovia tohto športu sledovať v areáli Športového parku EYOF na Štiavničkách s kapacitou 400 ľudí,“ podotkla. Pre návštevníkov bude v termíne od 18. júla do 2. augusta nedostupné aj banskobystrické plážové kúpalisko. „Tento priestor poslúži počas celého trvania EYOF pre športové výpravy a účastníkov ako oddychová zóna a zóna určená na stravovanie,“ konštatovala. Doplnila, že zatvorené pre ľudí na športovanie bude od 20. júla do 2. augusta aj banskobystrické tenisové centrum. V jeho areáli budú športové súťaže v bedmintone a tenise. Na zápas športovcov však podľa Marhefkovej vstup záujemcov umožnia.

Poznamenala tiež, že všetky športoviská v týchto dňoch pripravujú tak, aby spĺňali potrebné štandardy pre zorganizovanie športového podujatia. „Fanúšikovia budú môcť prísť povzbudiť mladé športové talenty takmer na všetky športoviská, na ktoré je vstup bezplatný,“ ukončila. V rámci EYOF Banská Bystrica 2022 sa predstavia športy na trinástich športoviskách v Banskej Bystrici, Badíne, Slovenskej Ľupči, Detve a vo Zvolene. Budú to atletika, basketbal, bedminton, cyklistika, džudo, hádzaná, plávanie, športová gymnastika, tenis a volejbal. Festivalu sa zúčastní 3500 účastníkov zo 48 krajín Európy. Podujatie bude na strednom Slovensku od 24. do 30. júla.

Viac o téme: atletika, basketbal, bedminton, cyklistika, džudo, Európsky olympijsky festival mládeže, EYOF, hádzaná, olympiáda, plávanie, plaváreň, Sport, športová gymnastika, športoviská, tenis, volejbal

Súvisiace články