Regióny Banská Bystrica

V Brezne posilňujú zimnú údržbu. Z iných prevádzok musia stiahnuť asi 30 ľudí

Brezno posilňuje zimnú údržbu. ZDROJ: TASR/Lukáš Grinaj

BREZNO – V Brezne sa aj na základe podnetov občanov bude viac posýpať, aby sa nešmýkalo na chodníkoch, objednajú externých dodávateľov a v teréne bude všetka využiteľná technika. Tento pokyn vydal Technickým službám brezniansky primátor Tomáš Abel a v súvislosti s aktuálnym počasím a zimnou údržbou zároveň prikázal stiahnuť ďalších, zhruba 30 ľudí z iných prevádzok. Informoval o tom v stredu na sociálnej sieti.

 

“Stav denne monitorujem v teréne. Materiál máme nakúpený. K mnohým chodníkom a parkovacím miestam sa však nedostaneme, keďže tade neprejde žiadna naša ani malá technika pre zaparkované autá a prechodové pomery. Tam doplníme ľudí, ale naše možnosti sú výrazne obmedzené. Nemáme 200 ľudí, aby mesto naraz ručne odpratávalo sneh z chodníkov alebo parkovísk pomedzi autá,” vysvetlil Abel.

Ako pripomenul, dnes má mesto podľa súčasnej legislatívy iba desať aktivačných pracovníkov, v minulosti ich bolo 50 a viac. “Dali sme možnosť privyrobiť si obyvateľom na dohodu, o čo záujem nebol a máme takto minimum zmlúv,” dodal primátor.