Regióny Banská Bystrica Detva

V Detve je zmena. Odberové miesta otvoria aj v sobotu

Ilustračná foto. Zdroj: Facebook / Mesto Nitra

DETVA – Vo víkendovom testovaní obyvateľstva na ochorenie COVID-19 v Detve je zmena. Pre TASR to v piatok uviedol hovorca mesta Milan Suja. „Piatkový krízový štáb mesta rozhodol, že tri zo štyroch odberových miest, ktoré mesto pripravilo na nedeľu, budú otvorené aj v sobotu,“ dodal.

 

Záujemcovia sa môžu otestovať počas najbližšieho víkendu v sobotu a v nedeľu (6. – 7. 2.). Na sobotu samospráva pripravila tri odberové miesta. Sú to Dom kultúry A. Sládkoviča, III. Základná škola (Obrancov mieru) a mestské kultúrne stredisko (Chudobienec). V nedeľu budú k dispozícii štyri odberové miesta, tak ako bolo pôvodne naplánované. Občania sa môžu otestovať v Dome kultúry A. Sládkoviča a aj v mestskom kultúrnom stredisku (Chodobienec).

K dispozícii budú aj III. Základná škola (ZŠ) (Obrancov mieru) a IV. ZŠ (A. Bernoláka). Testovacie miesta budú počas celého víkendu otvorené od 8.00 do 20.00 h s obedňajšou prestávkou od 11.30 do 12.30 h. Ďalšia pauza bude od 16.30 do 17.00 h. Posledné odbery sa budú robiť 15 minút pred koncom testovania. V prípade, že sa občania nezúčastnia na víkendovom testovaní, stále sa budú môcť otestovať na mobilnom odberovom mieste pred budovou Rescuemed na Záhradnej ulici od 8.00 do 16.00 h počas pracovných dní.