Regióny Banská Bystrica Detva

V meste na Námestí mieru naplánovali na jar terénne úpravy

Ilustračné. ZDROJ: Prešovský samosprávny kraj

DETVA – Práce na obnove chodníkov a ciest na sídlisku Námestie mieru v Detve sú ukončené, na jar má však ešte mesto naplánované terénne úpravy. Potvrdil to hovorca Detvy Milan Suja.

 

Ako dodal, bude to vyrovnanie terénu popri obrubníkoch, kde navozia ornicu a zasejú trávu. „Terénne úpravy by mali byť do 2000 eur. Po zaplatení týchto prác bude celková suma za rekonštrukciu Námestia mieru 285.000 eur,“ spomenul.

Plánovanú rekonštrukciu Námestia mieru začalo mesto na začiatku júna minulého roka. Súčasťou projektu bola celková výmena povrchových vrstiev chodníkov. Vyasfaltované sú aj obslužné komunikácie vrátane parkovísk a ihriska. Obnova sa týkala ciest a plôch pre verejnosť. Súčasťou projektu je aj nové kontajnerové stojisko v strede veľkého centrálneho parkoviska. Podľa samosprávy nové je aj zvislé dopravné značenie. Rekonštrukciou prešiel aj oporný múr pri rampe do predajne potravín.

Pri obnove sídliska však mesto riešilo aj práce navyše. „Vzišli z požiadaviek poslancov mestského zastupiteľstva a obyvateľov mesta,“ poznamenal hovorca a doplnil, že sa to týkalo oddychových kruhov, prepojovacích chodníkov, odvodových žľabov a aj výškových rozdielov medzi cestou a chodníkom.

Súčasťou plánovanej obnovy nebola rekonštrukcia budovy občianskej vybavenosti, kde sú obchody a iné služby. V priestoroch, ktoré patria mestu, sídlia napríklad potraviny, obchod s mäsom, pohostinstvo či cukráreň.