Regióny Banská Bystrica Banská Štiavnica

V múzeu v Štiavnici pripravili pre prázdninujúce deti tvorivé dielne

Zdroj: TASR/Jana Vodnáková

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Pre prázdninujúce deti pripravili v Dielničke banskoštiavnického Kammerhofu tvorivé dielne, počas ktorých spoznajú deti prácu s vlnou či výrobu hračiek. Informovalo o tom Slovenské banské múzeum (SBM) v Banskej Štiavnici.

Prázdninové zimné dielničky sa uskutočnia v stredu 3. januára a budú zamerané na malé plstenie ovčej vlny. Vo štvrtok 4. januára si deti počas podujatia vyskúšajú výrobu pohyblivých hračiek. Dielne budú prebiehať počas oboch dní od 9.30 do 15.30 h.

V kammerhofskej kaplnke sv. Ignáca môžu deti a ostatní návštevníci v týchto dňoch vzhliadnuť aj výstavu fotografií chrámových betlehemov Banskej Štiavnice a okolia.

Súčasťou výstavy je aj historický prierez betlehemských tradícií a história výroby betlehemov od založenia rezbárskej školy v Štiavnických baniach. V rámci výstavy si návštevníci budú môcť pozrieť aj betlehemské figúrky z dielne rezbárskeho majstra Jána Šulca.

Ako informovalo múzeum, výstava je výstupom niekoľkoročného výskumu chrámových betlehemov v Banskej Štiavnici a okolí, ktorý realizovali jeho pracovníci Zuzana Denková, Lubomír Lužina a Helena Galková od roku 2019.