Regióny Banská Bystrica

V okrese Zvolen sa v minulom týždni počet respiračných ochorení znížil

koronavírus, covid, nemocnica
Ilustračné. Zdroj: TASR

ZVOLEN – V okrese Zvolen sa v ôsmom týždni tohto roka znížil počet prípadov akútnych respiračných ochorení (ARO) takmer o 12 percent. Ochorenia hlásilo 69 percent lekárov pre deti a dorast a 50 percent lekárov pre dospelých. O epidemiologickej situácii informuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) vo Zvolene na svojej oficiálnej webstránke.

Celkovo lekári hlásili 835 akútnych respiračných ochorení. Z toho chrípke podobných ochorení bolo v ôsmom kalendárnom týždni tohto roka 76. “Je to deväť percent z počtu všetkých ARO,” objasňuje RÚVZ. Priebeh ochorení bol komplikovaný u desiatich osôb, čo predstavuje 1,2 percenta zo všetkých akútnych respiračných ochorení. Ochorenia komplikovali zápaly dutín, ucha i pľúc. Najvyššiu chorobnosť na ARO hlásili lekári vo vekovej skupine detí do piatich rokov. Výchovno-vzdelávací proces v okrese neprerušili. V minulom kalendárnom týždni evidujú vo Zvolenskom okrese jeden prípad ochorenia COVID-19.

V okrese Detva sa v ôsmom týždni roka 2024 znížil počet prípadov akútnych respiračných ochorení takmer o 48 percent. Ochorenia hlásilo 31 percent lekárov pre dospelých. Celkovo to bolo 132 akútnych respiračných ochorení. Chrípke podobných ochorení bolo v ôsmom kalendárnom týždni tohto roka 28. Podľa RÚVZ je to 21,2 percenta z počtu všetkých ARO. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 13 ľudí. Ochorenia komplikovalo 11 prípadov zápalu dutín a dva prípady zápalu pľúc.

Najvyššiu chorobnosť na ARO hlásili lekári vo vekovej skupine od 20 do 59 rokov. Výchovno-vzdelávací proces v okrese neprerušili a neevidujú ani prípad ochorenia COVID-19.