Regióny Banská Bystrica

V Rooseveltovej nemocnici platí od soboty zákaz návštev pacientov

V Rooseveltovej nemocnici sú od soboty zakázané návštevy. ZDROJ: TASR

BANSKÁ BYSTRICA – V Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici bude od soboty 10. februára až do odvolania platiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Informovala o tom vo štvrtok nemocnica na sociálnej sieti.

 

“Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie, najmä výskytu chrípky a ostatných akútnych respiračných ochorení (ARO) v našom okrese, sme na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici pristúpili k zákazu návštev pacientov na všetkých klinikách a oddeleniach,” uviedla nemocnica. Všetkých prosí o rešpektovanie tohto nariadenia.

Podľa regionálnej hygieničky Zory Kľocovej Adamčákovej výskyt ARO v Banskobystrickom samosprávnom kraji uplynulý týždeň stúpol takmer o 20 percent. V porovnaní so 4. kalendárnym  týždňom bol vyšší  výskyt chrípky a jej podobných ochorení o viac než 63 percent.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva zaznamenal spolu 10 613 prípadov ARO, čo predstavuje chorobnosť 3 013,12 na 100 000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov. Z toho bolo chrípke podobných 1 872 ochorení, čo je chorobnosť 531,48 na 100 000 ľudí.