Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

V žiarskom Útulku COVID-19 zatiaľ nezaznamenali, ľudí bez domova testujú

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

ŽIAR NAD HRONOM – Stredisko Útulok v Žiari nad Hronom určené pre mužov bez domova od začiatku pandémie neeviduje ani jeden prípad ochorenia COVID-19. Pre TASR to potvrdila Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorý je zriaďovateľom zariadenia.

 

„Zariadenie sociálnych služieb (ZSS) Útulok aj v dnešných podmienkach funguje a dodržiava všetky platné nariadenia a predpisy. Klienti sú disciplinovaní a situácii rozumejú,“ uviedla Štepáneková. Ako dodala, ľudí bez domova v zariadení na ochorenie COVID-19 pravidelne testujú, doposiaľ bez pozitívneho nálezu.

Žiarsky Útulok vyčlenil jednu samostatnú izbu, ktorá by v prípade potreby slúžila na karanténne účely pozitívne testovanej osoby. Kapacita zariadenia je 21 miest, aktuálne je z nich obsadených 19. ZSS Útulok je určené pre dospelých mužov, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojenie základných životných potrieb a ktorí nemajú zabezpečené ubytovanie alebo nemôžu doterajšie bývanie užívať.