Regióny Banská Bystrica

MAJÚ TOHO DOSŤ! Odborári vyšli do ulíc: Blokujú hlavný cestný ťah na Donovaly

Ilustračné foto. Zdroj : TASR / František Iván

BANSKÁ BYSTRICA – Odborári zo zväzu KOVO toho majú dosť! Pre neustále zvyšovanie cien sa rozhodli aj tento týždeň vyjsť do ulíc! Policajti ľudí varujú. Týmto úsekom sa radšej vyhnite.

 

Ohlásený protest odborárov na priechode pre chodcov v banskobystrickej mestskej časti Jakub/Nový svet skomplikuje od 10.00 h dopravu na hlavnom cestnom ťahu Banská Bystrica – Donovaly a horský priechod Šturec. Je preto potrebné počítať so značným zdržaním v oboch smeroch. Upozorňujú na to banskobystrickí policajti na sociálnej sieti. Najmä vodičov vyzýva, ak je to možné, aby sa uvedenému úseku do 12.00 h radšej vyhli.

Už od septembra začal Odborový zväz (OZ) KOVO s viacerými verejnými protestnými aktivitami v jednotlivých regiónoch Slovenska. Po prerušovanom blokovaní cestných priechodov pre chodcov v Košiciach, Poprade a v Žiline pokračujú „kováci“ v Banskej Bystrici.

Podľa Odborového zväzu KOVO dôvodom protestov je neustále sa zhoršujúca sociálno-ekonomická situácia obyvateľov, stúpajúca inflácia, následné zvyšovanie cien potravín, elektriny, bývania i základných služieb. Ide aj o viaceré zmeny pracovno-právnej legislatívy v neprospech zamestnancov a ich zástupcov.