Vianočný beh v Lučenci je tradíciou už 56 rokov. Tento rok súťažila tisícka pretekárov

LUČENEC – Behom „chrústov“ na dvesto metrov odštartoval v utorok na Štefana 56. ročník Vianočného behu mesta Lučenec. Zasúťažili si aj najmenšie deti, ktorým pomáhali rodičia. Potom sa už na štart na Námestí Republiky, kde bol aj cieľ, postavili pretekári z 12 krajín. Informovala o tom samospráva na sociálnej sieti.

 

V rôznych súťažných disciplínach lučeneckého podujatia sa predstavila tisícka bežcov. Jeho súčasťou bol aj minibeh s dĺžkou tri kilometre, Beh Vladimíra Findru na päť kilometrov, rovnako dlhá trať pre Nordic Walking i Štefanská dvadsiatka.

Ako poznamenali organizátori, tradičnému vianočnému športovému podujatiu prialo slnečné počasie. Potešilo účastníkov i povzbudzujúcich divákov, ktorí v uliciach mesta vytvorili skvelú atmosféru.

Vianočný beh má v Novohrade dlhoročnú tradíciu a je druhým najstarším na Slovensku. Prvýkrát sa konal ešte v roku 1967. V minulosti sa bežalo cez obce Kalinovo i Veľkú Ves, neskôr do Haliče a späť. Posledné roky sa podujatie koná v uliciach mesta Lučenec.

Viac o téme: beh, história, Lučenec, pretekári, tradícia

Súvisiace články