Regióny Banská Bystrica Rimavská Sobota

VIDEO Medveď v BLÍZKOSTI centra mesta! Behal tu cez deň: Ľudia sú vystrašení

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

TISOVEC – Šokujúce chvíle prežívali obyvatelia Tisovca. V blízkosti centra mesta sa objavil medveď, ktorý sa pohyboval po kopci nad miestnym obchodom. Ľudí tento pohľad zarazil a natočili si ho na video. Problémy s medveďmi tu majú už dlhšie. 

 

Slovensko zasiahla snehová kalamita a len málokto by čakal, že si niekto v tomto počasí nasníma medveďa neďaleko centra mesta. Jednému z obyvateľov Tisovca sa to podarilo. Na kopci, ktorý sa nachádza v blízkosti centra, sa veselo promenádoval medveď. Bežal priamo od CSM marketu. Na kopci sa ešte postavil na zadné, poobzeral si teritórium a pokračoval v prechádzke ďalej.

Podľa autora videa išlo pravdepodobne o medvieďa. Pohybovalo sa v priestranstve, kde sa nachádza množstvo ľudí. Muž video nahral približne o 13:15. Nejde pritom o ojedinelý prípad. “Už bol videný aj predtým (asi tento), len toto bolo na pravé poludnie, v meste bol pohyb ľudí. V nedávnej minulosti boli problémy s medveďmi aj v iných častiach mesta. Je možné, že sa bude pohybovať v blízkosti obydlí aj naďalej,” poznamenal pre zregionu.sk obyvateľ Tisovca.

Na medveďa obyvatelia upozornili aj v minulosti. Ľudia sú z jeho pohybu znepokojení. “Údajne jeden z obyvateľov upozorňoval (neviem kedy), že ho videl, len ho nezaznamenal na foto alebo video. V iných častiach mesta bol problém väčší, chodil medveď do záhrad na ovce, to sa riešilo s ochranármi. Uvidíme, či sa znova objaví, ale ľudia z toho nadšení nie sú,” dodal.