Regióny Banská Bystrica Revúca Top

VIDEO Medveď v ŠKÔLKE! Uháňal cez areál: Majú sa rodičia báť o DETI?

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR / AP

MURÁŇ – Popri škôlke, ktorú denne navštevuje mnoho detí, si to uháňalo malé medvieďa. Obyvateľov tento pohľad šokoval. Obávajú sa, že v blízkosti by sa mohla nachádzať aj veľká medvedica, ktorá by im mohla ublížiť. 

 

Nevídaný pohľad sa naskytol nič netušiacim obyvateľom obce Muráň v okrese Revúca v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Popri miestnej škôlke sa preháňal malý medveď. Podľa záberov, ktoré zverejnil Filip Kuffa, sa jednalo o mláďa.

Obavy však podľa neho vyvoláva otázka, kde sa v tom čase nachádzala matka medvieďaťa. Medvedicu sa na kameru zachytiť nepodarilo. “Tento týždeň zachytila kamera mladého medveďa ako prešiel cez areál školy v Muráni. Tento pohľad kamery je zozadu, kde sú priestory škôlky. Ktovie kde bola stará?” poznamenal.

Miestni obyvatelia sa k pobehujúcemu medveďovi tiež vyjadrili. “Páni ochranári, človeka treba chrániť, nie medveďa,” skonštatovala Helena. “Toto nám bolo treba….sysle, vlci, medvede….a človek sa bude pomaly báť ísť von z vlastného dvora …. Myslím, že toto už prekračuje akékoľvek hranice …..kým nedôjde k nejakému nešťastiu, ako to stále býva,” dodala Jana.