Regióny Banská Bystrica

VIDEO Tomáš ZABIL vlastnú MATKU! Čo si to VYKONAL? Priatelia sú ZHROZENÍ: Bol mi ako BRAT, nezaslúži si mať NIKOHO

Ilustračné foto. Zdroj: Adobe Firefly (AI)

RIMAVSKÁ SOBOTA – Tragédia, ktorá otriasla Slovenskom. V utorok 05. decembra 2023 našla polícia telo 62-ročnej ženy v jednom z bytov na ulici Ludvika Svobodu v Rimavskej Sobote. Žena bola v byte už mŕtva. Z vraždy je obvinený jej vlastný syn. Jeho kamaráti sa cez túto tragédiu nevedia preniesť.

 

Polícia dostala v osudný deň oznámenie, že žena mala byť v byte napadnutá. Už pri prvotných zisteniach na mieste udalosti všetko nasvedčovalo tomu, že v byte došlo k spáchaniu násilného trestného činu, ako uviedla Polícia SR – Banskobystrický kraj.

Keď polícia prišla na miesto, 30-ročný Tomáš im odmietol otvoriť dvere. Neurobil tak ani po niekoľkonásobnej výzve. Polícia ich musela otvoriť násilím za pomoci príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Rimavskej Soboty.

Tomáš ohrozoval aj policajtov

Keď sa dvere otvorili, Tomáš bol na chodbe a v ruke držal nôž.  Podľa polície mal v pláne na nich zaútočiť. Opätovne nerešpektoval výzvy policajtov, a preto boli policajti nútení použiť donucovacie prostriedky, aby ho spacifikovali.

Už na druhý deň (6.12), v podvečerných hodinách vzniesol banskobystrický krajský vyšetrovateľ obvinenie pre obzvlášť závažný zločin vraždy voči 30-ročnému Tomášovi z Rimavskej Soboty. “Vyšetrovateľ tak rozhodol na základe doteraz získanej dôkaznej situácie. Vykonaná súdna pitva potvrdila, že 62-ročná žena zomrela na následky zranení, ktoré utrpela po závažnom násilnom útoku. Zo strany vyšetrovateľa bol podaný podnet na návrh vzatia obvineného do vyšetrovacej väzby,” uviedla polícia. Tomáš je teda jediný podozrivý z krvavej vraždy vlastnej mamy – Viery.

Tomášovi priatelia sú z neho zhrození

Tragédie, ktorá sa udiala v byte v Rimavskej Sobote, otriasla aj Tomášovými kamarátmi. Mnohí sa nedokážu spamätať z ohavného činu, z ktorého je obvinený. “Čo si to Tomi spravil? Poznal som ťa ako zodpovedného chalana. Inteligentného a obetavého. Zažili sme toho veľa spolu. Nemôžem uveriť, čo si spravil. Nech ťa Boh súdi spravodlivo. Zbohom, kamarát,” nadobro sa s ním lúči Vlado.

Aj Miňo sa rozhodol kontakt s Tomášom úplne prerušiť. “Neviem, ako ostatní, ale ja som ho blokol, aj keď mi bol ako brat. Ale za toto si nezaslúži ani jedného kamaráta, ktorý mu veril,” uvádza pohoršene a skormútene. Tragédia zasiahla aj Patrika, ktorý jeho konanie nedokáže vôbec pochopiť. “Niekto mamu už nemá a niekto si zabije mamu! Čo by som dal zato, keby som ju tu mohol mať. Je jedno koľko dostane rokov, to nič nevyrieši. Raz sa pozrie Bohu do očí a ten mu trest už pripravil. Len nech sa pripraví on teraz,” uvádza so smútkom.

Niektorí známi sú presvedčení, že toto nemohol urobiť v triezvom stave. “Ja si myslím, že buď bol nafetovaný alebo opitý. Preto to urobil. Myslím si, že triezvy by niečo také neurobil,” uvádza Anna. Každopádne nič ho neospravedlňuje v tom, čo urobil.