Regióny Banská Bystrica Parlamentné voľby

Vo Zvolene bude 38 volebných okrskov. O prenosnú volebnú urnu treba požiadať

FOTO TASR - Ján Krošlák *** Local Caption *** predseda župan predsedovia župani predsedníèka predsedníèky županka županky primátor primátori primátorka primátorky starosta starostka starostovia starostky poslanec poslanci poslankyòa poslankyne hlasovanie volebná miestnos voliè volièka volièi priestor na úpravu hlasovacích lístkov volebná schránka urna volebné urny

ZVOLEN – Počas volieb do Národnej rady SR, ktoré sa uskutočnia 30. septembra od 7.00 do 22.00 h, bude vo Zvolene zriadených 38 volebných okrskov. Potvrdil to hovorca mesta Martin Svatuška.

 

Ako uviedol, je to podobný počet ako v predchádzajúcich voľbách. “Aj miestnosti teda budú vo väčšine prípadov totožné s tým, ako tomu bolo v minulosti,” objasnil.

Obyvatelia môžu zo závažných, najmä zdravotných dôvodov, požiadať o hlasovanie do prenosnej volebnej schránky. O takéto hlasovanie je možné požiadať až do dňa volieb. Žiadosť je potrebné adresovať na organizačný odbor mestského úradu. “Ak takáto požiadavka bude v deň volieb, bude potrebné obrátiť sa priamo na okrskovú komisiu, ktorá prislúcha k miestu trvalého pobytu žiadateľa,” spresnil.

V oboch prípadoch podľa jeho slov treba nahlásiť meno, priezvisko, dátum narodenia, telefonický kontakt a aj adresu trvalého pobytu. “Mesto sa snaží vychádzať v ústrety aj tým, že si žiadateľ môže vybrať približný čas návštevy členov komisie s prenosnou hlasovacou schránkou v deň volieb,” dodal.