Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Vodiči, pozor! Horský priechod Donovaly je uzavretý pre autá s dĺžkou nad desať metrov

Horský priechod Donovaly je uzavretý pre autá s dĺžkou nad desať metrov. ZDROJ: TASR/Ján Krošlák

SLOVENSKO – Horský priechod Donovaly je uzavretý pre vozidlá s dĺžkou nad desať metrov. Horský priechod Príslop zase uzavreli pre vozidlá nad 12 metrov. Informovala o tom Slovenská správa ciest na svojom webe zjazdnost.sk.

 

Okrem daných obmedzení sú horské priechody na Slovensku zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na horských priechodoch Donovaly, Homôlka, Huty, Oravská Lesná a Šútovce sa nachádza čerstvý až utlačený sneh. Na horskom priechode Vrchslatina zase treba počítať so zľadovateným snehom.

Zjazdné sú tiež všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR. Povrch vozoviek je suchý až mokrý. Rovnako sú zjazdné aj cesty I., II. a III. triedy. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach je sčasti pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného, miestami aj zľadovateného snehu. Pre vozidlá s dĺžkou nad desať metrov uzavreli cestu II/531 v úseku hranice okresov Revúca/Brezno – Červená Skala.

Cestári tiež upozornili na silné sneženie s dohľadnosťou do 200 metrov v lokalite Donovaly. Varujú aj pred hmlou v lokalitách Vajkovce, Dargov a Púchov.