ZÁHADNÉ ZMIZNUTIE Otca dvoch detí: Odišiel do lesa a už sa nevrátil

KORYTÁRKY – Malá obec v Banskobystrickom kraji je v pohotovosti. Od pondelka je nezvestný jeden z jej 950 obyvateľov. Reč je o 51-ročnom Štefanovi Libiakovi. Otec dvoch detí odišiel z dvora jeho rodinného domu iba v tom, čo mal na sebe. Odvtedy sa po ňom akoby zľahla zem. Miestni na čele so starostom po Štefanovi pátrajú už štvrtý deň.

 

Z domu odišiel o 9:30 prešiel čas dediny popri potoku, čo zachytila aj obecná kamera. Ako kráčal ďalej smerom k lúke, stratil sa zo záberu. Policajný pes nasledoval stopu nezvestného muža viac ako 6 kilometrov, no odrazu v istom bode skončila a nik netuší, či Štefan na tomto mieste mohol nastúpiť do auta alebo, čo sa mohlo stať.

„Najprv išiel peši a potom ťažko povedať. Desať kilometrov prešiel určite,“ priblížil pre zregiony.sk starosta obce Korytárky, ktorá leží obklopená lesmi vo Zvolenskej kotline. Štefan pešky kráčal najprv 6 kilometrov, potom ďalších 5, na tomto mieste sa však stopa po nezvestnom mužovi stratila. „Prvú stopu máme od Korytárok do centra Detvy, to sme zisťovali hneď prvý deň do 1 v noci,“ avšak kamerový záznam v Detve Štefana nezachytil.

nezvestný, Libiak, Korytárky

Štefan Libiak. Zdroj: minv.sk

Starosta obce Dušan Mitter si záhadné zmiznutie miestneho obyvateľa nedokáže vysvetliť. „Robíme všetko, skúšame, čo vieme. V pondelok som mal v teréne 40 ľudí a v utorok 60,“ povedal s tým, že po nezvestnom občanovi intenzívne pátrajú v spolupráci s viacerými štátnymi zložkami. Ako pre zregiony.sk ďalej prezradil strateného Štefana hľadajú intenzívne už dva dni. Dobrovoľníci za ten čas prešli takmer celý kataster obce Korytárky, no po otcovi dvoch detí sa akoby zľahla zem. Mitter priblížil, že prečesávali aj staré stodoly, neobývané domy, okolité budovy, či studne, všetky miesta, kde by sa mohol skryť. Takisto prezerali aj kamerový systém v Detve, ktorá je od dediny vzdialená niečo vyše 5 kilometrov. Ani ten však tvár nezvestného muža nezachytil.

„Nemáme žiadnu stopu, že by sa niekde objavil v exteriéri,“ skonštatoval Mitter s tým, že prezerali kamerové záznamy aj okolitých obcí ako sú Krivec, Kriváň a Hriňová. „Ťažko povedať, či do nejakého auta nastúpil a niekde sa odviezol,“ domnieva sa s tým, že všade rozmiestnili aj mužove fotografie. „Nevieme, čo by sa ešte dalo robiť, aby sa lokalizoval alebo kde by sa v ktorej časti mohol nachádzať,“ vyriekol starosta s beznádejou v hlase.

Štefan Libiak má ženu a dve deti, dcéru aj syna. Kým ho jeho blízki nechali na dvore, pod zámienkou, že si ide zapáliť cigaretu, odišiel. So sebou si nezobral nič, iba to, čo mal na sebe. Ako stojí v policajnej databáze, Štefan mal v deň zmiznutia oblečené tmavošedé tepláky, tričko s krátkym rukávom tmavomodrej farby, čiernu športovú obuv a pracovnú bundu s golierom tmavomodrej farby. Všetky ostatné veci nechal doma.

Trasa, ktorú pravdepodobne Štefan prešiel. Zdroj: googlemaps

Nezvestný muž má zavalitú postavu. Váži asi 95 kg, je vysoký 180 cm, má modré oči, šedivé krátke vlasy a vyznačuje sa pomalou chôdzou. Ak ste Štefana videli alebo máte vedomosť, kde by sa mohol nachádzať bezodkladne kontaktujte políciu na čísle 158.

 

V prípade, že máte akékoľvek informácie o nezvestnom Štefanovi, ale aj o iných stále nezvestných ľuďoch, môžete ich aj anonymne poskytnúť redaktorke, ktorá sa intenzívne venuje pomoci pri pátraní po nezvestných ľuďoch Barbore Plávalovej na emailovej drese plavalova@firma.zoznam.sk

Viac o téme: Banskobystrický kraj, Detva, Korytárky, Libiak, nezvestný, otec, pátranie

Súvisiace články