Regióny Banská Bystrica

Zaujímavá novinka. Regiónpas umožňuje vstúpiť do šiestich múzeí a galérie

Banskobystrický kraj ponúka zaujímavú novinku. ZDROJ: BBonline

BANSKÁ BYSTRICA – Banskobystrický samosprávny kraj zavádza originálnu možnosť vstúpiť do piatich múzeí a jednej galérie v kraji prostredníctvom jedného regiónpasu. Držitelia okrem toho jeho kúpou získajú zľavu na kurzy tradičných remesiel a aj možnosť byť zaradený do žrebovania o rodinný pobyt na Podpoľaní.

 

“Regiónpas je zvýhodnená vstupenka do múzeí a galérie v  zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja. Naše kultúrne inštitúcie sa snažia oslovovať ľudí atraktívnou ponukou, okrem stálych expozícií sa v nich striedajú krátkodobé výstavy, konajú sa tu workshopy či popoludnia venované tvorivým dielňam pre deti,” povedal vedúci oddelenia kultúry Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Peter Černek.

Spolupráca kultúrnych inštitúcií, a tiež organizácií cestovného ruchu v Banskobystrickom kraji priniesla už niekoľko projektov. Napríklad zážitkové podujatie Tajuplné bytosti, alebo kto po nociach chodí v Horehronskom múzeu, a tiež Múzpas kultúrneho návštevníka, ktorý prepája múzeá v meste Banská Bystrica a jeho blízkom okolí s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Regiónpas poskytuje zvýhodnené vstupy do kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja – v Lučenci do Novohradského múzea a galérie, v Brezne do Horehronského múzea, v Rimavskej Sobote do Gemersko-malohontského múzea, v Novej Bani do Pohronského múzea a v Banskej Bystrici do Stredoslovenskej galérie a Stredoslovenského múzea.

“Kúpou regiónpasu návštevník získa nielen vstupy do múzeí a galérie za zvýhodnenú cenu, ale má aj zľavy na remeselné kurzy v osvetových strediskách, zľavy na vstupné do hvezdární a planetária, zľavu na kávu či niečo iné chutné v sieti cukrární v Lučenci, Zvolene alebo Banskej Bystrici,” dopĺňa ďalej Černek.

Regiónpas sa dá kúpiť v zapojených múzeách, galérii a planetáriu v Žiari nad Hronom alebo cez destinačný portál Banskobystrického kraja www.zahoramizadolami.sk