Regióny Banská Bystrica Zvolen

Zvolenská nemocnica pokračuje v obnove svojej pôrodnej sály

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Erika Ďurčová

ZVOLEN – Zvolenská nemocnica pokračuje v rekonštrukcii svojej pôrodnej sály, v súčasnosti obstaráva vybavenie jej priestorov. TASR to potvrdila Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

 

Ako ďalej uviedla, predpokladaný termín ukončenia stavebnej časti projektu je november tohto roka. Dodala, že predbežne rozpočtovanú sumu 720.000 eur s DPH uhrádza nemocnica z vlastných zdrojov. Obnova tak podľa jej slov priniesla v pôrodnici organizačné zmeny. Dočasné priestory pôrodnice vybudovali na treťom poschodí chirurgického pavilónu. Primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia zvolenskej nemocnice Andrej Jenčo zdôraznil, že rekonštrukcia pôrodnej sály umožní zmenu v spôsobe vedenia pôrodov.

“Vybudujeme samostatné pôrodné izby so sociálnym zariadením, na ktorých v súkromí a intimite, za prítomnosti partnera, bude celý pôrod, vrátane ošetrenia novorodenca,” podotkol. Vo zvolenskej pôrodnici sa v júni narodilo 500. bábätko tohto roka. Ema Polóniová prišla na svet 18. júna o 12.20 h s mierami 3310 gramov a 52 centimetrov. Vlani bolo 1121 pôrodov, päťkrát sa narodili dvojčatá. Hovorkyňa konštatovala, že v roku 2022 sa narodilo viac dievčat, ktorých bolo 575. Chlapcov bolo 551, najviac dostali meno Jakub, ktoré im dali rodičia 24-krát. U dievčat bolo najobľúbenejšie meno Hana, ktorých sa narodilo 22.