Regióny Banská Bystrica

Pre výdatný dážď sa vyliali Rybný potok aj rieka Slatina

Zdroj: FB / Hasičský a záchranný zbor

ZVOLEN – V obci Zvolenská Slatina vo Zvolenskom okrese sa v utorok nadránom pre výdatný dážď vyliali Rybný potok aj rieka Slatina. „Stupeň povodňovej aktivity však zatiaľ vyhlásený nebol,“ uviedol v utorok ráno hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák.

 

„V úseku horného Hrona je v utorok k 6.00 h ustálenosť pri vysokých vodných stavoch a až mierny pokles. Na strednom a dolnom Hrone mierny až výrazný vzostup,“ dodal. „V regióne sú v pohotovosti naši kolegovia s technikou, ktorí vykonávajú bezprostredné zabezpečovacie práce. Situáciu naďalej monitorujeme a v prípade potreby budeme operatívne reagovať,“ spomenul.

Ako ďalej informoval, pre daždivé počasie počas víkendu (15. – 16. 5.) na celom území Slovenska začali stúpať hladiny vodných tokov. „Pre intenzívnu zrážkovú činnosť dosiahli toky hladiny zodpovedajúce stupne povodňovej aktivity. To však neznamená, že na všetkých tokoch boli aktivity vyhlásené. Situácia sa pre aktuálnu hydrologickú situáciu môže meniť a počas dňa môžu byť samosprávami vyhlasované SPA,“ poznamenal.