Regióny Banská Bystrica

Seniori z Krupiny sa dočkali. Banskobystrický kraj rozširuje mobilné očkovanie

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BANSKÁ BYSTRICA – Mobilné očkovanie seniorov proti novému koronavírusu rozširuje Banskobystrický samosprávny kraj tento týždeň aj do okresu Krupina. „Služba je určená pre ľudí vo veku 60 a viac rokov,“ informovala hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková.

 

„S mobilným očkovaním budeme nielen priamo v meste Krupina. Pôjdeme aj do Bzovíka, Senohradu, Hontianskych Nemiec a do Dudiniec, kam sú pozvaní aj obyvatelia okolitých spádových obcí. Informáciu o očkovaní dostali všetci starostovia, ktorým sme poskytli detaily o mieste i čase očkovania a požiadali ich, aby prostredníctvom obecného rozhlasu, zástupcov cirkví a ďalšími obvyklými spôsobmi informovali svojich obyvateľov,“ doplnil  podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter.

Krupina sa tak pridáva k okresom Poltár, Rimavská Sobota a Revúca, kde bude tento týždeň mobilné očkovanie pokračovať. Mobilné očkovacie jednotky spustil kraj koncom apríla. Banskobystrický samosprávny kraj očkuje vakcínou od spoločností Pfizer/BioNTech. „Za posledný týždeň sme zaočkovali prostredníctvom mobilných očkovacích jednotiek 720 seniorov. Ukončili sme očkovanie v okrese Banská Štiavnica. Prešli sme obce Kozelník, Ilija, Podhorie, Banský Studenec, Počúvadlo, Baďan, Svätý Anton, Prenčov, Banská Belá, Štiavnické Bane, Močiar, Beluj a samozrejme mesto Banská Štiavnica. Spolu sme v tomto okrese podali vakcínu 522 ľuďom, ktorí by sa k nej inak s najväčšou pravdepodobnosťou nedostali,“ zhrnul Lunter.

Ako dodala hovorkyňa, v ôsmich veľkokapacitných očkovacích centrách kraja dostalo do konca uplynulého týždňa vakcínu celkovo takmer 74-tisíc ľudí, zaočkovaných prostredníctvom mobilného očkovania je už takmer 1500 seniorov zo štyroch okresov. „Pre zabezpečenie plynulého priebehu mobilného očkovania je dôležité, aby boli záujemcovia vopred zaregistrovaní v systéme nahradnici.sk a v procese registrácie vybrali, že majú záujem o mobilné očkovanie v mieste svojho bydliska. Ak sa nevedia zaregistrovať sami, zaregistrujú ich pracovníci na obecných úradoch v jednotlivých obciach,“ ukončila.